MODUŁ WYŚWIETLACZA MW-2 »

Moduł Wyświetlacza MW-2 do Systemu Monitorowania Głowicy Urabiającej Kombajnu Chodnikowego jest przeznaczony do stosowania w górniczych kombajnach chodnikowych.
Moduł, po podłączeniu czujników, wyświetla na graficznym, kolorowym wyświetlaczu ciekłokrystalicznym położenie głowicy urabiającej względem kombajnu, wraz z zaznaczonym przekrojem poprzecznym drążonego chodnika oraz pochylenie wzdłużne i poprzeczne kombajnu względem poziomu. W warunkach ograniczonej widoczności organu podczas pracy kombajnu, urządzenie sygnalizuje na graficznym, kolorowym wyświetlaczu ciekłokrystalicznym zbliżanie się organu do granicy, określonej założonym przekrojem poprzecznym chodnika. Rozmiar oraz rodzaj przekroju można wybrać za pomocą klawiatury lub opcjonalnego programatora iskrobezpiecznego PI-1.

Monitor Wyświetlacza MW-2 jest funkcjonalnym odpowiednikiem monitora wyświetlacza MW-1 i może go zastępować w starszych instalacjach.

KONSTRUKCJA I ZABEZPIECZENIA
Obudowa modułu wyświetlacza MW-2 jest wykonana ze stali. Moduł wyświetlacza zabezpieczony jest szybą pancerną grubości 12 mm. Pyło- i bryzgoszczelność zapewnia system uszczelnień.
Połączenie czujników z modułem wyświetlacza przebiega przy pomocy kabli. Wychodzą one z czujników i są prowadzone w osłonie z przewodów hydraulicznych do monitora. Transmisja realizowana jest za pośrednictwem RS-485.

PARAMETRY

Dokładność wskazywania 20 mm
Napięcie zasilania 12V
Maksymalny prąd zasilania 0,5 A
Przekątna ekranu 7,5''
Rozdzielczość ekranu 640×480 px
Temperatura otoczenia -10÷+40°C
Maks. wilgotność względna 95%
Waga 3 kg
Stopień ochrony obudowy IP 65/IP54
Cecha budowy przeciwwybuchowej I M2 Ex ib I Mb

 

MW-2 »

mw_21.jpgpx800_1329399231_MW_2.jpgpmw_20.jpgmw_16.jpg